FAQ

FAQ

Tatil Köyü nedir?

"Tatil Köyü Organizasyonu" sayfasını göster

G.O nedir?

G.O, veya Gentil Organisateur - Nazik Organizatör, Club Med çalışanıdır. Bu ismi Club Med bulmuştur. Benzeri yoktur. G.O Club Med Ruhu'nun elçisidir ve şirketin 5 değerini taşır: nezaket, özgürlük, sorumluluk, öncülük, çok kültürlü düşünce. Detaylı bilgi için 'Tatil köyü organizasyonu' sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

G.E nedir?

G.E, Gentil Employé, Nazik Personel tatil köyünün bulunduğu ülkede Club Med'in yerel çalışanıdır. Evinde kalır ve G.O'dan farklı bir statüsü vardır. G.O ve G.E'ler tek bir vücut oluştururlar ve ortak amaç için ekip halinde çalışırlar: G.M.'leri mutlu etmek, farklı ama birbiriyle ilintili meslekler yaparlar. Detaylı bilgi için 'Tatil köyü organizasyonu' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

G.M nedir?

G.M, Gentil Membre, Nazik-Güzel Misafir/Üye Club Med'in müşterisidir. G.M'ler her yaştan, bekar veya evli, sevgili veya aile olabilirler. Dünyanın 4 bir köşesinden tatil köylerimizde biraz mutluluk ve büyü bulmaya gelirler, çünkü G.O ve G.E'lerimiz her an hizmete hazırdır ama asla hizmetçileri olmazlar. Detaylı bilgi için Tatil köyü organizasyonu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Trident nedir?

Trident bir tatil köyünün standardını belirler. Bugün sunulan konfor ve istenen ücrete göre 3 farklı standartta tatil köyümüz mevcut :  3, 4 ve 5 Tridents'lı tesisler. Trident, aynı zamanda tatil köyleri hakkındaki tüm bilgileri almamızı sağlayan Club Med kataloğuna verilen addır.

Crazy Signs nedir?

Club Med'e özel anlardır. Günün belli saatlerinde (öğlen havuz oyunları sonrası veya akşam şovu öncesi/sonrası) yapılan club danslarıdır. Tüm G.O'lar katılırlar ve katılşak isteyen G.M'lerle beraber Club Med'in geleneksel danslarını yaparlar.

Club Med'e nasıl başvurabilirim?

İnsan Kaynakları seçme ekibimiz tarafından sitemiz üzerinden aldığımız başvurular öncelikli olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle size www.clubmedjobs-turkiye.com üzerinden başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Ne kadar süreli kontrat yapıyorsunuz?

Sezon süresi tatil köyüne değişmektedir. Çalışma kontratlarını en az 3 en fazla 8 ay olmak üzere sezonluk olarak yapıyoruz. Performansa bağlı olarak kontratlar yenilenebilir.

Bunun yanı sıra özellikle Paskalya - Bayram gibi kısa süreli okul tatili dönemlerinde, veya doluluğun çok olduğu temmuz-ağustos ayı gibi dönemlerde bebek bakıcısı veya çocuk kulübünde Mini Club Animatörü olarak çalışacak kısa süreli kontratlı (ör: 1 hafta - 2 hafta) işe alımlar yapıyoruz.

Çalışmak istediğim tatil köyünü seçebilir miyim?

İnsan Kaynakları Yöneticilerimizi atama kararını, açık pozisyonlar ve her adayın yetenekleri doğrultusunda alıyorlar (mesleki tecrübe, konuşulan yabancı diller, alınan diploma ve sertifikalar...)

Çalışmak istediğim ülkeyi seçebilir miyim?

Eğer farklı bir ülkede çalışmak istiyorsanız o ülkenin insan kaynakları bürosuna başvuru yapmalısınız.

Arkadaşımla aynı tatil köyünde çalışabilir miyiz?

Her bir başvuru kendi içinde değerlendirilir ve tatil köylerimizdeki ihtiyaçlar ve açık pozisyonlara göre atamalarımızı gerçekleştiririz. Arkadaşınızla çalışacağınızın hiçbir garantisi yoktur.

Fransızca bilmek zorunlu mu?

Club Med'de misafirlerimizin çoğu yabancı ve Fransızca konuşulan ülkelerden geliyorlar. İstisnasız tüm GO mesleklerinde en az bir yabancı dil bilmek (tercihen Fransızca veya iyi İngilizce) zorunlu. Bunun yanında turizm sektöründe her durumda yabancı bir dil konuşabilmek avantaj sağlayacaktır.

İşe alım toplantısına geliş masrafım karşılanacak mı?

İşe alım toplantısına geliş ve gidiş masrafı adaya aittir.

Tatil köyüne gidiş yol masrafım karşılanıyor mu ?

Evinizden tatil köyüne gidiş masrafınızı karşılıyoruz (şartlar atamanız sırasında size bildirilecektir).

Şahsi aracımla tatil köyüne gidebilir miyim ?

Tercih ediyorsanız kişisel aracınızla tatil köyüne gidebilirsiniz. Geçerli belge karşılığında masrafınız şehirlerarası otobüs tarifesi üzerinden karşılanır.

Çalışırken lojman yerine evde kalabilir miyim ?

G.O'larımız tatil köyünde kendilerine sağlanan lojmanda kalırlar ve can ve mal güvenlikleri Club Med'in sorumluluğundadır. Haftada bir gün, izin günlerinde dışarıda vakit geçirebilir veya konaklayabilirler.

G.E lerimiz ise personel lojmanında konaklayabilir veya servis imkanını kullanabilirler.

Pasaport gerekli mi?

Eğer ki yurtdışında çalışacaksınız evet en az 18 ay geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor.

Tatil köyünde nasıl konaklıyorum?

Tesis içinde veya duruma göre tesis civarında 2 veya 3 kişilik lojmanlarda kalınıyor.

Konaklama ücretli mi?

Club Med size lojman verir ve bu ücretsizdir.

Peki ya lojmanımın temizliği?

Personel lojmanını temiz ve düzenli tutmakla yükümlüdür, haftada bir gün kat hizmetleri ekibi tarafından genel temizlik yapılır.

Ailem benimle beraber tatil köyünde kalabilir mi?

Çalışanlarımızın neredeyse hepsine tatil köyü içinde veya civarında konaklama olmadığı durumlarda servis imkanı sunuyoruz. Çalışanın ailesi için böyle bir imkan söz konusu değil.

Yanımda evcil hayvanımı getirebilir miyim?

Hayır, genel kural olarak tatil köyünde evcil hayvan bakımına izin vermiyoruz.

İnternet var mı?

Her tatil köyünde resepsiyon çevresinde internet var. Lojmanınızda internet bağlantısı altyapıya bağlı olarak var olabilir.

G.O'yum tatil köyünde nasıl giyinmeliyim ?

Gün boyunca size verilen G.O forması veya mesleğininiz gerektirdiği üniformayı giyiyorsunuz (mesela spa terapistleri). Bu kıyafetler tatil köyüne giriş yaptığınız ilk gün size veriliyor. Akşamları, G.O ekibi akşam temasına uygun olarak giyinir misafirler de temaya uymaya davet edilirler

Akşam giyeceğim kıyafetler veriliyor mu?

Hayır. Akşam temaya uygun bir şekilde kendi kıyafetlerinizi giymekte serbestsiniz.

Akşam temalarını nereden öğrenebilirim?

Her GO köy şefinin belirlediği akşam temasına uymakla yükümlüdür. Çalışacağınız tatil köyü belli olduktan sonra insan kaynaklari yöneticiniz size temaları iletecektir.  Beyaz, siyah, kırmızı-beyaz bavulunuzda olması gereken renklerdir. Tatilde değil, çalışma yerinizde olduğunuzdan akşam temasına ve akşam yemeğine uygun bir şekilde (pantolon, polo yaka tshirt gibi) kendi kıyafetlerinizi giymekte serbestsiniz. 

G.E'yim tatil köyünde nasıl giyinmeliyim ?

Çalışma saatleriniz boyunca mesleğinizin gerektirdiği sezon başında size verilen üniformayı giymelisiniz. Ör: kat elemanı | meydancılar, mutfakçılar ve restoran elemanları.

Çamaşırlarımı nasıl temizleyeceğim?

Tüm tatil köylerimizde yıkama ve kurutma makinası ve ütü var. Bunları kullanabileceğiniz gibi ücretli çamaşırhane servisini de kullanabilirsiniz.

Tatil köyünde spor yapabilir miyim?

G.O'larımız dinlenme zamanlarında tatil köyündeki aktivitelerden yararlanabilirler. Bununla beraber her durumda önceliği misafirlerimize vermelidirler. Sportif malzeme ücretsiz olarak ve müsaitlik durumuna göre G.O'ya verilir.

Yemekler ücretli mi?

Günde 3 öğün yemek misafirlerle aynı restoranlarda alınır ve ücretsizdir.

Bar ücretli mi?

G.O'larımız alkolsüz içki (soda, meyve suyu, kahve, çay…) tüketiminde serbesttir. Alkollü içecekler ücretlidir ve kararında tüketilmelidir.

Aile ve arkadaşlarımı tatil köyüne davet edebilir miyim?

Tüm davetler için G.O Köy Şefinden onay almalıdır. Köy şefinin onayı ve oteldeki müsaitliğe göre konaklamada G.O'ya indirim sağlanabilir.

Personele olan indirimler neler?

G.O'larımız kendileri için Butik, Gezi ve Spa servislerinde indirimli hizmet alırlar.

Kış tesisinde çalışırsam kayak ekipmanı ve skipass'te indirimim var mı?

Kayak malzemeleri müşteriler öncelikli olmak üzere uygunluğa bağlı olarak size verilir. Skipass'larda ise tüm sezon boyunca büyük oranda bir indirime sahipsiniz.

Kendi spor ekipmanlarımı getirmeli miyim?

Club Med bütün spor ekipmanlarını ücretsiz kullanımınıza sunuyor.

Nevresim takımı, havlu vb. getirmeli miyim?

Tatil köyünde bunları temin ediyor ve haftada bir temizliyoruz.

Yurtdışında çalışabilir miyim?

Club Med Türkiye olarak sadece Türkiye'deki tesislerimize işe alım yapıyoruz. Eğer ki işe alınır ve geçirdiğiniz sezondan çok iyi bir rapor alıp en az 6 ay ila 1 senelik yurtdışı kontratını kabul ederseniz tabii ki yurtdışında da çalışabilirsiniz.