Bizi Daha İyi Tanıyın

Stéphane
Kasa Sorumlusu

Stéphane
 • Club Med'e giriş yılı :
  Ekim 2006
 • Çalıştığı tatil köyleri :
  Alpe d’Huez, Bodrum, La Caravelle
 • Eğitim :
  Lise diploması, İşletme lisansı ve Jandarma Okulu Diploması
Mini-CV
 • Sürücü
 • Muhasebe Müdürü Asistanı
 • Kasa Sorumlusu
 • Paris'te bir firmada yöneticilik
 • Kasa Sorumlusu
Club Med'de G.O olmak bir ayrıcalık

6 sene jandarma olarak çalıştıktan sonra, Club Méditerranée grubunun prestiji, çalışma ortamı ve kariyer fırsatları bana kamu hizmetini terketme kararı aldırdı. Club Med acil olarak hemen başlayabilecek bir şoför arıyordu ve ben hemen kabul edildim! Hızlı bir şekilde, Club bende muhasebeci potansiyeli gördü ve bana bir eğitim fırsatı sundu. Bu sayede tatil köyünün hazinesini yönetmeyi öğrendim.

İşim, tatil köyünde kazanç sağlayan bütün servislerin kasalarını toplamak (spa, resepsiyon...), farklı müdürlerin verdikleri siparişleri kontrol etmek ve istatistiki raporları oluşturmak. Bu mesleği icra edebilmek için, işletme ve biraz da muhasebe temeli olması gerekiyor. Aynı zamanda fazlasıyla ciddiyet ve diplomatlık gerektiriyor. Sonuçta, tatil köyünde iyi bir pazarlıkçı olmak gerekiyor çünkü Club'ün hem avantajı hem de dezavantajı olan şey, çalışma arkadaşlarımızla çok yakın olmamız. Bu nedenle bazen iş ile arkadaşlığı ayırmak zor olabiliyor.

Fakat Club Med'de alışmaya en çok zorlandığım şey müsterilerle olan yakınlıktı. Aldığım askeri eğitimden dolayı onlarla samimi bir iletişim kurmakta güçlük yaşadım. Ama zamanla bu bana kolay gelmeye başladı. Hatta bugün G.M'lerle iletişimin oldukça zenginleştirici olduğunu düşünüyorum. Başka yerlerde karşılaşma şansımız olamayacak bir sürü kişiyle tanışıyoruz. Üstelik 4 senedir hala iletişim halinde olduğum G.M'ler var!

Bugün hedefim Club Med'de G.O olarak kalarak yönetimin diğer mesleklerinde uzmanlaşmaya devam etmek. Paris'te güzel bir fırsat bulduğumu düşünerek Club'ü 2 yıl terk ettim… Ama tatil köyümdeki işime çabuk döndüm. Club Med'den ayrı bu deneyim, seyahat edebildiğim ve muhteşem yerlerde çalışabildiğim için G.O olarak ne kadar şanslı olduğumu anlamamı sağladı.