Bizi Daha İyi Tanıyın

Jérôme
Satış Danışmanı/Tur Lideri

Jerome
  • Club Med'e giriş yılı :
    Mayıs 2007
  • Çalıştığı tatil köyleri :
    Otranto, La Pointe aux Canonniers, La Caravelle, Palmiye, Club Med 2
  • Eğitim :
    Turizm lisansı
Mini-CV
  • Satış elemanı/ Tur lideri
Club Med'de G.O olmak ideal meslek.

Neden Club Med'e başvurdum ? Çünkü uluslararası turizm sektöründe devlerden biri, çünkü her zaman seyahat etmek benim tutkumdu ve yeni ufuklar ve kültürler keşfetmek istiyordum. Bu şirkete girerek animasyonlara ve şovlara da katılabileceğimi biliyordum ve bu benim için ikinci tutkumu yaşama fırsatı olacakt : Dans etmek. Benim için Club Med'de G.O olmak ideal meslek.

Bir süredir gezi satış elemanı pozisyonunda çalışıyorum. Bu iş genel olarak Gezi servisinin satışlarını yapmak ve G.M'lere tur sırasında otobüste veya gemide eşlik etmeyi kapsıyor. Zorlayıcı bir pozisyon çünkü finansal hedefleriniz var ve ayrıca sayısı 50 kişiye kadar çıkabilecek bir grubu her zaman soğukkanlı ve rahat bir şekilde yönetmek zorundasınız ! Bu tamamıyla bir sanat !

Gezi G.O'su olabilmek için herşeyden önce meraklı ve açık görüşlü olmalı, yeni kültürleri keşfetmekten zevk almalı ve tabii ki çok iyi derecede yabancı dil konuşmalısınız. Bu iş aynı zamanda yüksek seviyede uyum sağlama kapasitesi gerektiriyor. Örneğin Club Med 2'de, Club'ün cruz gemisi, her gün her hafta farklı bir yerdeyiz… Bu çok heyecan verici ve sürükleyici bir iş fakat her zaman bilginizi geliştirmek ve daha fazlasını bilmeye aç olmak gerekiyor!

Club'de sevdiğim şey, kendimi aşabilme imkanım olması ve her zaman daha fazla şey öğrenebilme şansı. Örneğin çalıştığım ilk tesis İtalya'da Otranto'ydu. Geldiğimde ülke hakkında hiçbir bilgim yoktu ve tek kelime İtalyanca konuşamıyordum. Daha sonra Sicilya'li bir G.O ile odamı paylaşma şansım oldu ve onunla yaklaşık 6 ayda İtalyanca öğrendim. Eğer ki açık görüşlü ve iletişime açıksak çok çabuk ögreniliyor !