Bizi Daha İyi Tanıyın

Myriam
Mutfak Şefi

Myriam
 • Club Med'e giriş yılı :
  Nisan 2004
 • Çalıştığı tatil köyleri :
  Vittel, Wengen, Opio en Provence, Athenia, La Caravelle, Tignes Val Claret, Da Balaia, La Pointe aux Canonniers
 • Eğitim :
  Catering BEP sertifikası, Aşçılık meslek lisesi diploması
Mini-CV
 • Kısım şefi
 • Yardımcı şef
 • Şef
Hayatım geleneksel bir mutfakta çok daha farklı olurdu.

Hala hatırlıyorum 2004 yılının Nisan ayıydı. Club Med'e ktılmaya karar verdim çünkü tum dünyada Otelcilik ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında hizmet verdiğini biliyordum. O zamanlar niyetim eğitimimi tamamlayıp dünyayı gezerek yeni pişirme tekniklerini keşfetmekti.

Gastronomik ve lüks bir restoranda güzel bir deneyimim zaten olduğundan Kısım Şefi (chef de partie) pozisyonunda işe başladım. İlk sezonumu Vittel'de yaptıktan sonra farklı yerlerle devam ettim : İsviçre, Yunanistan, Guadelup, Portekiz… Bilmek gerekir ki Club Med İK politikası içeriden terfiyi destekliyor, ben de Kısım Şefi pozisyonundan Yardımcı Şef'e 3 yıl içinde geçtim.

Bugün, Mauritius adasındaki La Pointe aux Canonniers tatil köyünde Mutfak Şefi pozisyonunda çalışıyorum. Neler mi yapıyorum? Menüleri oluşturuyor, bütçeyi ve mutfak personelini yönetiyorum. Bu meslekte iyi bir mutfak bilgisine sahip olmak gerek, aynı zamanda düzenli ve disiplinli olmak şart. Mutfak benim tutukum ve deneyimlerimi personelime aktarmaktan büyük keyif aliyorum, kazancım beni dinlemeleri sonunda gelişmelerini görmem.

Club bana çekingenliğimi kırmam ve kendimden emin olmamda yardımcı oldu. Club Med'de, mutfakta olsanız bile, misafirlerle iletişime geçme, onlarla bir iki laf edip büfenizi tanıtma şansınız var. Sıklıkla, kendi kendime hayatım geleneksel bir mutfakta çok daha farklı olurdu diyorum ve böylesine muhteşem yerlerde, çok özel ve motive bir ekiple beraber ailevari bir ortamda çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu gerçekten Club'de kalma isteğimi kamçılayan şey.