Bizi Daha İyi Tanıyın

Daniel
Tenis Sorumlusu

Daniel
 • Club Med'e giriş yılı :
  Mayıs 2010
 • Çalıştığı tatil köyleri :
  Djerba La Douce, La Caravelle
 • Eğitim :
  Tenis Antrenörlüğü Lisansı
Mini-CV
 • Spor direktörü, Paris
 • Tenis sorumlusu
Bunları ancak Club Med'de G.O iseniz yaşayabilirsiniz

Club Med'e Paris rutininden kaçmak için katıldım. O sıralarda Paris'te Spor Direktörü olarak güzel bir işim vardı… Ama sıkılmıştım ve herşeyi Club için bıraktım: İşim, evim, kız arkadaşım. Bu şirkete katılarak hayatımı baştan sona değiştireceğimi biliyordum ve bu yeni yaşam benim karakterime tam olarak uyacaktı. Şimdi; güneş, yeni insanlarla tanışma, tenis oynama ve tatil köyünde hayattan zevk alma sahip olduğum şeyler... Bir sene geçti ve gerçekten böyle bir adım attığım için hiç pişman olmadım!

Tenis Antrenörlüğü lisansına sahip olduğumdan dolayı Club'e Tenis Aktivitesi Sorumlusu olarak girebildim. Bu iş kısaca tenis animatörleri ve eğitmenlerinden oluşan bir ekibi yönetmek ve tatil köyünde aktivite programını hazırlamak ve tanıtmak demek. Mesleği icra edebilmek için, düzenli, ciddi ve aktiviteleri canlandırabilmek için girişken ve yaratıcı olmanız gerekiyor. Tıpkı iletişim gücünüzün de çok yüksek olması gerektiği gibi.

Benim fikrimce, teniste çok yüksek bir yeteneğe ve seviyeye sahip olmanız gerekmiyor ama daha çok tekniğinizin olması ve pedagoji ve animasyon yeteneğinizin olması gerekiyor. Tam olarak da başlarda bende eksik olan buydu : çok fazla "performansa" odaklıydım ve tenis derslerimi çok da fazla eğlenceli hale getirmeyi düşünmüyordum. Daha sonra müdürüm bana bir kaç gün eşlik etti ve aktivteye nasıl bakmam gerektiğini öğretti. G.M'lerin teniste ilerlemesi gerekiyor ama aynı zamanda bundan zevk almaları da!

Club'de geçirdiğim iki sezon bana farklı işleri yapabilme becerisi ve .G.M'ler veya G.O'larla iletişimimde kendimden emin olma ve güven kazanmamı sağladı. Bugün, tenis dersi vererek, G.M'lere zaman ayırıp birşeyler içip sohbet ederek, gösterilere katılarak ve izleyerek Club'de geçirdiğim günlerin tadını çıkarıyorum… Çok ilginç insanlarla tanışıyorum ve bugün anlıyorum ki bunları ancak Club Med'de G.O iseniz yaşayabilirsiniz.