Bizi Daha İyi Tanıyın

Anthony
Pastacı

Anthony
 • Club Med'e giriş yılı :
  Mayıs 2010
 • Çalıştığı tatil köyleri :
  Grégolimano, Méribel, Vittel
 • Eğitim :
  Pastacılık sertifikası, tatlılar üzerine uzmanlık (Pastacılık üzerine teknik diploma)
Mini-CV
 • Pastacı
 • Pastane Şefi
Tüm bunları Club Med'den farklı bir yerde tecrübe edemezdim

Pastacılık diplomamı ve Restoran tatlıları üzerine uzmanlığımı aldıktan sonra eğitimimi sırasıyla bir fırında, reçelcide, çikolatacıda ve restoranda çalışarak başarıyla tamamladım. Bir gün, tanıdıklardan biriyle konuşuyordum, kendisi Trancoso tatil köyünde Pastane Şefi'ydi, kendi kendime belki ben de denemeliyim dedim. Bu tutkumu yaşama fırsatıydı… farklı bir şekilde.

İlk sezonumu pastacı olarak Grégolimano'da, Yunanistan'da yaptım. Dışarıda bir kaç sene tecrübem vardı fakat tatil köyüne geldiğimde daha önce hiçbir zaman mesleğimi bu sekilde icra etmemiştim. Club Med'de, çok iyi teknik bilgiden daha fazla, uyum kapasitenizi esnekliğinizi ispatlamalısınız. Orada, çok fazla farklı ve yeni ürünle çalıştım, daha önce tanımadığım ve şekilden şekilde sokmadığım ürünlerle!

Club Med'de ortam ve şirketin kendisi bir çikolatacı veya başka bir yerde bulacağımızdan çok farklı. Club'e girdiğimde şirket değerlerini bilmiyordum. Öncü ruh, çok kültürlülük, sorumluluk, nezaket, özgürlük… tüm bunlar bana fazla bir şey ifade etmiyordu. Dah sonra, öğrendim. Siparişlerimi kendi başıma yönetmeyi, büfemi farklılaştırmayı ve özenmeyi, servis yeteneğimi geliştirmeyi, her durumda gülümsemeyi, ve bir ekip yönetmeyi…

Bugün Pastane Şefiyim. Club, kariyerimde hızlı bir şekilde yükselmemi, hareketlerimde serbestlik kazanmamı ve yaratıcılığımı gösterebilmemi sağladı. Seyahat etmek de bakış açımı genişletti : Bilgimi diğer G.O'lar ile paylaşarak ve yerel ürünlerle yeni tatlılar yapmayı öğrenerek mesleki anlamda geliştim… ve tüm bunlar, normal bir pastanede kalsaydım asla gerçekleşmeyecekti!