Bizi Daha İyi Tanıyın

Tatil Köyü Organizasyonu

Tatil Köyü nedir ?

 

Tatil köyleri muhteşem yerlerde konumlanmış,  konaklama, yemek ve gösteriler, güzellik ve bakım, spor aktiviteleri gibi birbirinden farklı hizmetler sunan benzersiz yerlerdir… Bu hizmetlerin hepsini eksiksiz olarak sağlamak icin, sezonun yoğunluğuna ve temposuna göre, her tatil köyü kendine has güvenli ve iyi düşünülmüş bir şekilde organize olur ve böylelikle herkes yeteneğini gösterebilir.

Köy şefinin etrafında bir takım yardımcı müdürler bulunur, finans müdürü , İK müdürü, teknik müdür, otel hizmetleri müdürü ve eğlence müdürü gibi. Bu 5 görevin tümü birden, müdür yardımcıları ekibi olarak kendi içimizde G.5. olarak adlandırılır.

Bu müdürlüklerin varlığı tatil köyünün büyüklüğüne ve sunduğu hizmetlerdeki çeşitliliğe ve fazlalığa bağlıdır. Bazı tatil köylerimizde eğlence müdürü pozisyonu bulumaz, bu müdürlüğün içine giren servislerde servis sorumluları direk olarak köy şefine rapor verirler.

 

Köy şefinin rolü nedir ?

Tatil köyünün patronudur ve şahsına münhasır bir insandır. Gerçek bir okestra şefi olarak tatil köyündeki yaşamdan ve onu yöneten ruhtan ve atmosferden sorumludur. Tecrübesi, organizasyon ve iletişim yetenekleri onu bir yönetici, karizmatik bir lider yapar, ek olarak farklı bir ruh katar : eğlence.

Servis sorumlusunun rolü nedir ?

Servis sorumluları, tek bir alanda ve sorumlu oldukları servisin organizasyonunu en iyi şekilde yapma kaygısıyla G.O ve|veya G.E'lerden oluşan bir ekibi yönetirler (ekibin büyüklüğü 2 den 100 kişiye kadar değişebilir). Köy şefi veya bağlı oldukları üst müdürlerle beraber aktivite sorumluları, G.O veya G.E'lerinin performans değerlendirmelerini yaparlar.

Aktivite/Birim sorumlusunun rolü nedir ?

Sorumlu oldukları servis birden çok alt dal içeriyorsa, organizasyonda servis sorumlularına bağlı olarak çalışan aktivite sorumluları olabilir. Mesela, spor şefi'nin altında golf veya yelken sorumlusu olabilir. Aktite sorumlusunun görevi sorumlu olduğu aktiviteyi en düzgün şekilde yönetmektir.

G.O nedir ?

G.O, veya Gentil Organisateur - Nazik Organizatör, Club Med çalışanıdır. Bu ismi Club Med bulmuştur. Benzeri yoktur. G.O Club Med Ruhu'nun elçisidir ve şirketin 5 değerini taşır: nezaket, özgürlük, sorumluluk, öncülük, çok kültürlü düşünce.

G.E nedir ?

G.E, Gentil Employé, Nazik Personel tatil köyünün bulunduğu ülkede Club Med'in yerel çalışanıdır. Evinde kalır ve G.O'dan farklı bir statüsü vardır. G.O ve G.E'ler tek bir vücut oluştururlar ve ortak amaç için ekip halinde çalışırlar: G.M.'leri mutlu etmek, farklı ama birbiriyle ilintili meslekler yaparlar.

G.M nedir ?

G.M, Gentil Membre, Nazik-Güzel Misafir/Üye Club Med'in müşterisidir. G.M'ler her yaştan, bekar veya evli, sevgili veya aile olabilirler. Dünyanın 4 bir köşesinden tatil köylerimizde biraz mutluluk ve büyü bulmaya gelirler, çünkü G.O ve G.E'lerimiz her an hizmete hazırdır ama asla hizmetçileri olmazlar.